5. kapitola - Vysněná dovolená

26. září 2012 v 15:42 | Moony |  "Nečekaná láska" - Moony
5. kapitola k povídce Nečekaná láska


5. kapitola - Vysněná dovolená
Z plánované dovolené se staly líbánky. Tak si to oba vysvětlovali. Když si konečně vyznali, že se mají rádi, proč by si nedokazovali svou náklonnost a lásku. Z malé dřevěné chatičky na pláži se stalo hnízdečko lásky.
Každý den společně někam vyrazili. Buď na večeři, na koktejl nebo jen tak na procházku po pláži, kde se jim nohy brodily do písku, který je příjemně hřál. Přes den bylo vždycky hodně teplo a Jeanne a Joshuou vyváděli ve vodě jako dvě malé děti.
Bylo jim jedno, že si ostatní návštěvníci mysleli, že se chovají neeticky až trapně. Proč by se měli zajímat o staříky, kteří jen seděli pod deštníky a nadávali, jaké je teplo.
Jeanne a Joshua byli mladí a proto si toho ani moc nevšímali. Byli spokojeni sami se sebou.
Byl to už poslední den oné dovolené, kterou trávili spolu. Večer se měli odebrat k domovu.
Ráno je vzbudilo sluníčko, které je šimralo po tváři. Jeanne byla už vzhůru. Byla opřená o loket a pozorovala profil spícího Joshuy.
"Jea, přestaň."
"S čím, lásko?"
"S tím tvým věčným pozorováním toho jak spím. Vadí mi to."
"Promiň." Usmála se a na usmířenou ho políbila. Pak vstala z postele a vydala se do koupelny. Bylo ji jasné, že Joshua ještě usne a tak si napustila vanu a vykoupala se. O hodinu později jí z ní vypudila vůně šťavnaté slaniny a vajíček.
Oblékla na sebe bílé kalhotky a košilku, která se zapínala pouze na jeden knoflíček na prsou. Učesala si své neposedné dlouhé vlasy a otevřela dveře z koupelny.
Joshua zrovna prostíral u malého stolku v ložnici, kde obvykle snídali. Když uviděl Jeanne v skoro průsvitné košilce, zastavil se mu dech. Na okamžik. Hned se vzpamatoval, vykašlal se na celou snídani a popadl svou milou do náruče.
Později se rozhodli, že se vydají na slavnostní oběd do Bexhillu. Joshua na sebe hodil černé kraťasy s bílým proužkem a bílé tílko. Jeanne žlutou mini sukni a černé tričko na jedno rameno, na krk si připnula svůj magický leknín a na oči si dala černé brýle.
Když ji Joshua uviděl, písknul a Jea se začervenala. Nasedli do BMW, motorku nechali v zamknuté garáži a vydali se vstříc městu.
Auto nechali na velkém parkovišti, které patřilo k luxusní restauraci, kam měli namířeno.
Číšník je usadil do boxu pro dva, které bylo v zadní části restaurace. V této části vyhlášené restaurace U třech kuchařů, bylo jen trochu světla z malých žlutých lampiček. Vytvářela intimní atmosféru, kterou zamilovaní potřebovali. Joshua objednal červené víno a jako předkrm si vybrali šunkové závitky s křenovou pomazánkou. Když si pak doobjednali hlavní jídlo a dezert, potichu si povídali a popíjeli šampaňské.
Jejich poslední dovolenková večeře a následující večer utekl jako voda. Poté se šli ještě projít po pláži, zaplavali si v teplém moři a vydali se do chatičky.
Tam se společně okoupali, dali si malý desert v podobě sladké zmrzliny a zalezli do postele. V ložnici byla i televize tak si ji pustili a z DVD přehrávače si pustili komedii A night at the Roxbury.
Následující den se sbalili a vydali se zpátky k domovu. Jeli sice odděleně, ale když přijeli domů, byli zase spolu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama