Rozhovor s Jamesem a Oliverem Phelpsem

25. září 2012 v 10:20 | Tessa |  Rozhovory
Ahoj mám tady další rozhovor, je sice z roku 2007, ale i tak si ho možná rádi přečtete. Tentokrát mám dokonce i odkaz:http://outnow.ch/Specials/2007/HarryPotter5/Interviews/Interview-Phelps.E/
Tessa


HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD (2007)
Rozhovor s Jamesem a Oliverem Phelpsem
James a Oliver Phleps jsou dvojčata, která hrají dvojčata Weasley ve všech filmech Harry Potter. Také v pátém filmu o mladém čaroději, tito mladíci z Birminghanu hrají Freda a George Weasley. Při příležitosti Švýcarské premiéry Harry Pottera 5, měl OutNow.CH možnost udělat s dvojčaty rozhovor. Je to tak úžasné, jako dvojčata jsou si podobní, mají stejná gesta, dokonce i podobný hlas, proto bylo nemožné je od sebe rozeznat. … takže odpovědi na otázky, jsou vytvořené smícháním Oliverových a Jamesových odpovědí. Bavte se.
OutNOw.CH (ON): Jaká byla švýcarská premiéra v Zurichu?
Phelps Twins (PT): Bylo to dobré,ale mokré. Ale super bylo, že lidi stáli venku a úžasně nás v Zurichu přivítali. Ano, vskutku to šlo velmi dobře. Potom jsme měli dobré jídlo v malé, příjemné restauraci a šli jsme do místního klubu. To bylo super…. Jo, opravdu jsme si to užili.
ON: Hrajete ve všech filmech Harry Potter… které natáčení bylo obecně nejlepší?
PT: Všechny byly zábavné, ale bylo to jako by čas letěl strašně rychle.Byl to devítiměsíční film a natáčení šlo opravdu velmi rychle. Nevěděl jsem co říct, to opravdu nebylo nejlepší natáčení. Ale ve čtvrtém díle jsme měli nějaký volný čas, protože obsazení bylo větší. Ale zase v pátém díle jsme toho volného času měli až moc.
ON: Jaké to bylo, být týmu s tak známými herci, jako třeba Alan Rickman?
PT: Když přijdete a vidíte lidi, které vlastně znáte - speciálně v prvním filmu - na kterých jste vyrůstali, jako třeba film Smrtonosná past s Alanem Rickmanem. Nebo například Judy Walters, hraje naší mámu, je obrovská osobnost Británie - oni jsou legendy zábavního průmyslu. Je to trochu surreální, ale oni byli opravdu skvělí, a dávali nám tipy jak tu scénu udělat. Bylo to mnohem lepší než jakákoliv hodina herectví co jsem kdy měl.
ON: S bratrem vypadáte úplně stejně, oba jste herci - je mezi vámi nějaký velký rozdíl?
PT: Dobře, fandíme velmi "znepřáteleným" fotbalovým týmům, Aston Vila(Oliver) a Birgminham City (James). To je trochu velký rozdíl - hlavně když nastane zápas - opravdu velký rozdíl! Taky si myslím, že způsob, jakým děláme věci. Oliver je člověk, co má rád svoje věci hotové, já jsem spíše člověk, co je více uvolněný.
ON: Ve skutečném životě, jste taky tak bobře sehraná dvojka, pokud jde o flákání se a vymýšlení různých kejků?
PT: Dobře, nemůžu říct, že bychom byli stejně strašní jako Fred a Georg, když jsme byli na škole, byla doba, kdy jsem miloval, blbnout ve škole, jako oni, ale my jsme to dělali hlavně pro zábavu. My měli hranice, zatím co Fred a Georg žádné nemají. Nevím jestli je to z filmu zřetelné, ale jsme velcí kamarádi s většinou hereckého osazenstva. Jsme opravdu dobří přátelé, víme jak se navzájem chovat, jak někoho napálit, jak se bavit.
ON: Můžeme jednoho z vás vidět ve filmu samotného, nebo preferujete práci dohromady?
PT: NE, neostali jsme nabídky jenom jako bratři, nebo tak. Myslím, že bude fajn, udělat něco individuálně. Neříkáme, že to bude buď jeden z nás nebo žádný z nás… bylo by fajn, kdyby jsme měli samostatné věci.
ON: Chodíte často do kina?
PT: Ano, chodíme dost. Ale já jsem členem BAFTA, takže oni nám posílají DVD s filmy, které teprve vyjdou a my je ohodnotíme. Takže vlastně všechny ty filmy vidíme, ještě před tím, než jdou do kina. Což je fajn. Máme tak hodně filmových nocí doma. Ale stále rádi chodíme do kina, speciálně v té době, kdy mají přijít ty lahůdky a ty si říkáš " Chci vidět tohle a tohle,…". A jsme taky šťastní, protože blízko máme 24hodinové kino, takže někdy v pátek jedeme na film hodně pozdě v noci.
ON: Jak typický kino-večer vypadá?
PT: Chodíme s přáteli. Máme hodně přátel, co taky rádo chodí do kina. Je to super, protože někdy, když ten daný film přichází do kin tak někdo na něj jít chce, jiný ne a někdo neví a vy se přidáte k většině. Ale v 9 z 10 případů jdete na film, který by vás ani nepadalo sledovat, a když vylezete z kina jste opravdu šťastní, že jste tam šli.
ON: Na jaký film půjdete příště?
PT: Tak to opravdu nevím, v téhle chvíli je tolik různých možností, ale jedna možnost je například Casino Royal, nová bondovka, to je fakt super, nebo Batman Returs, ty byly natočeny, když jsme natáčeli čtyřku. Takže jsme viděli kousky z obou dvou těch filmů, jak to dopadlo to fakt nevíme, dokud to neuvidíme celé. Ale Happy Gilmore nebo Forest Gump jsou hodně dobré filmy, určitě. Ještě poznámka z Bartam Returs: Bylo to super - zvláště, když jsme viděli natáčení a také stavění "netopýří jeskyni"(pozn.Tessy - Batmana jsem neviděla takže nevím jak jinak bat cave přeložit…)
ON: Jaký byl pro vás casting? Věděli jste jakou roli budete hrát, nebo jste pouze šli na zkoušku na nějakou roli pro Potter-filmy?
PT: Četl jsem před tím knihy, takže jsme věděli co budeme zřejmě hrát. Víme co měli Fred a Georg rádi, jsme jim v podstatě podobní a jsme dvojčata. Šli jsme na pohovor pro jakoukoliv samostatnou roli ve filmech, bylo tam plno malých dětí s brýlemi bez čoček, se zrzavými vlasy představující Rona, a všichni byli z dramaťáků s jejich širokým portfoliem. My se tam objevili s fotkami z polaroidu a řekli " Ahoj" (smích), ale je to docela dost směšné, protože většina obsazených herců udělal to samé. Byla to prostě první reakce, co udělali.
ON: Weasleyovi
PT: Zrzaví
ON: Emma Watson
PT: velmi společenská
ON: Švýcarsko
PT: Roger Federer
ON: Anglické jídlo
PT: Ryba s hranolkami
ON: Mudlové
PT: Já
ON: Magie
PT: David Blaine
ON: Internet
PT: MSN
ON: OutNow.CH
PZ: Velmi dobrá švýcarská webstránka
ON: Díky za váš čas a užijte si pobyt ve Švýcarsku
Vydáno: 1.8.09
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama