Rozhovor s Natalii Tenou

25. září 2012 v 10:18 | Tessa |  Rozhovory
Bezvýznamně jsem brouzdala po internetu a narazila jsem na rozhovor s Natalií Tenou (představitelka Tonks) a tak v rámci prázdninového procvičování angličtiny jsem si ten článek přeložila a když už jsem si s tím dala takovou práci (některé výrazy jsem fakt neměla ponětí jak přeložit tak zafungovala moje fantazie a odvození významu….) tak tady to máte ať si taky počtete :-D pa Tessa


Když nehraje ve své kapele Molotov Jokebox, Natalia Tena se připravuje na svou roli čarodějky Tonks, ve filmu Harry Potter a relikvie smrti.
Před tím než začne v srpnu natáčet poslední díl ságy si Tena udělala čas a odpověděla Hero Complec na pár otázek například: proč má sny o válkách čarodějů, proč její vlasy vypadají jinak, co bylo zvláštního na Princi dvojí krve, nebo proč si myslí, že scénář k Princi byl krásně krvavý.

DM: Co byla nejlepší část na natáčení Prince dvojí krve?

NT: Ehm Dobře,měla jsem jednu scénu, která se točila uprostřed noci. Dělala jsem různé akrobatické kousky, což je to, co miluju ze všeho nejvíc. Na ten kousek chtěli použít kaskadéra, ale já jsem řekla: " Ne, já chci skákat skrz oheň."
Občas jste si připadali trochu šíleně. Pamatuju si, jak jsme stáli s Davidem Thewlisem ( hraje Remuse Lupina), byly asi tři ráno, chodili jsme a říkali " Ano Davide, boj s neviditelnými ohňovými hady." Je to jako tančit bez hudby. Připadáte si v té chvíli stupidně, ale je to sranda.

DM: Ve filmu se Tonks objeví v jedné scéně (která pokud je mi známo v knize vůbec není), proč jí tam filmaři dali?

NT: Nevím, myslím, že tam Tonks chtěli nějak udržet. V knize je celou dobu skleslá, až do doby, kdy se dá dohromady s Lupinem, vrátí se jí její původní barva vlasů. Ale ve filmu tahle problematika vůbec není. Ve filmu se k sobě chovají jenom divně a to proč má tmavší a kratší vlasy vysvětleno vůbec není. V princi dvojí krve toho bylo hodně upravováno. A já se domnívám, že hodně věcí tam bylo upraveno zbytečně.Ale film jsem ještě neviděla, ale pro všechno co vím, nakonec to vyzní dobře.

DM: Vlasy Tonks jsou teď poněkud odlišné, že?

NT: Měla jsem svůj střih dlouho. Dokud mě na ulici někdo nezastavil a neřekl mi " Zlatíčko, můžu tě ostříhat zdarma? Protože vypadáš trochu divně."

DM: Relikvie smrti začínáte natáčet příští měsíc, můžete nám něco prozradit o scénáři?

NT: Zatím mám přečtenou první část a je úžasná. Nejsem si tak úplně jistá posledním filmem, ale tahle část je prostě úžasná. Právě jsem dočetla knihu. A začala jsem mít zase velmi divné sny. Kdykoli když natáčím filmy Harryho Pottera, mám tyhle sny. V posledním snu, který se mi zdál, jsem byla ve válce, nebe bylo plné košťat a já nemohla najít svou hůlku. Bylo to tak intenzivní. Vždy mám intenzivní, duševní sny o válce čarodějů, když dělám tyhle filmy.

DM: Měla jste přečtené všechny knihy před tím, než jste začala hrát?

NT: Ne, neměla jsem přečtenou ani jednu. Mí přátelé tím byli doslova posedlí, ale já jsem do toho nikdy nespadla, možná právě proto, že ten příběh mí přátelé tak žrali. Šli se mnou na zkoušky a zkoušeli mi ten jazyk překládat. Vysvětlovali mi co znamená mudla, nebo Nebelvír. Neměla jsem ani ponětí co to je. Před třetí zkouškou - měla jsem za sebou dvě a nebylo to asi to pravé - si mě zavolal režisér a řekl: " Dám vám ještě jednu šanci, jděte na to." Tohle se ještě nikdy nestalo. " Dávám vám ještě jednu šanci, protože cítím, že to jste vy." Dostala jsem za domácí úkol přečíst knížky. Když jsem potom přišla a udělala co chtěli zakřičel " To je ono!"

DM: Co si myslíte, že jste udělala jinak?

NT: Mám pocit, že jsem se do toho dostala. Před tím jsem neměla vůbec ponětí co mám dělat. Před mou třetí zkouškou jsem se podívala na všechny filmy a zamilovala jsem si je.


DM: Pamatujete si jak jste se cítila, když jste dočetla poslední knihu?

NT: Velmi silně. Najednou v knize uvidíte mé rodiče a matka pravděpodobně bude vypadat přesně jako Bellatrix. To bylo velmi silné. A miluju ten fakt, že je Tonks těhotná. Že se vdala uprostřed toho chaosu. To je celá ona, myslím, že to byl velmi dobrý nápad s manželstvím, těhotenstvím i bojem.
Několikrát jsem četla tu scénu, kdy Lupin chtěl doprovázet Harryho, Rona a Hermionu na jejich cestě a Harry byl opravdu velmi naštvaný, protože on sám ztratil rodiče a řekl jednu věc " Nemůžeš nikdy utéct od své ženy a dítěte." To bylo fakt dobrý, jak Harry reagoval. Vždyť co je na vlčeti, které mění barvu? Bylo by roztomilý. Nejlepší dítě na škole.

DM: Pravda, ale konec knihy není pro Tonks nejlepší.

NT: Jako hodně lidí, miluju prolitou krev. Byla jsem trochu smutná z toho, že v knize není scéna, kdy Tonks umírá. Opravdu jsem doufala, že se s Bellatrix navzájem zabijeme ve vzduchu. Ale zřejmě mě uvidíte pouze mrtvou. Ale jsem ráda, že uvidíte mého syna až bude starší.

DM: Zpátky ke scénáři Relikvií smrtí. Co konkrétně se vám líbí?

NT: Mám ráda poslední část, protože je to zkouška. Máte skutečně pocit, že všichni a všechno má význam. Je tam část, kdy Ron odejde a já si řekla " Wow, Ron teď vážně není na vrcholu."
Taky, opravdu jsem ze scénáře měla pocit, že i když je Harry zajímavý, jsou to jeho kamarádi, kdo toho hodně udělá. Vlastně, kdyby neměl tyhle dva kamarády, nemohl by vyhrát. On potřebuje aby mu všichni věřili. Jako vyvolený mohl být vybraný kdokoli jiný.


Ok tak to je celé, doufám že jsem to přeložila dobře a nezměnila nijak význam. Dala bych tady odkaz na stránky, kde jsem to našla, jenomže problém je v tom, že už tu stránku nemůžu najít. Proto kdyby někdo chtěl anglický originál napište mi do komentů své icq a já vám ho pošlu.

Vydáno: 20.7.09
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama