JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ

15. března 2015 v 17:16 | Tessa |  Recenze
JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ
Národní divadlo moravskoslezské - Divadlo Jiřího Myrona
Neděle 1. 3. 2015 2. Řada, sedadlo 14 :D
Obsazení: viz foto
V neděli jsem se s rodinkou vydala na odpolední představení NDM se jménem Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.


Jedná se o biblický příběh, o dvanácti bratrech. Nejmladší z nich Joseph, dostane od otce pestrobarevný plášť a ostatní bratři mu tak závidí, že jej prodají do otroctví. Tehdy začíná Josefův příběh, kdy se postupně vypracuje z otroctví do přízně faraona a na konec přijde mravní ponaučení, kdy bratři přijdou Josefa odprosit za jejich hloupé, nebratrské chování.
Po skončení představení mě napadla jasná definice představení - během necelých dvou hodin cesta napříč historickými obdobími a ke všemu kolem světa :D.
Upřímně přiznávám, že moje historické já docela dost trpělo a musela jsem se rozhodnout, jestli si tím, že ač se příběh odehrává ve starověkém Egyptě - jeden z bratrů vypadá jako rastafarián, používají telefon, noviny, porcelán, a mnoho, mnoho dalšího, nechám celé představení naprosto zkazit a nebo se od toho prostě oprostím a nechám se unášet dílem Tima Rice a Andrew lloyda Webbera. Rozhodla jsem se pro druhou možnost a rozhodně jsem udělala dobře.
Hudba byla dokonalá, měla spád, vtáhla do děje doslova každého. V divadle bylo hodně - opravdu hodně malých dětí (a já nemám ráda divadla plných dětí, protože to pro mě znamená velmi pravděpodobné rušivé prvky žvatlání, brečení, šustění, v horším případě pláč, nebo chození tam a zpátky kvůli záchodu, které podle mého do divadla nepatří) a také důchodců - převážně prarodičů, kteří vzali malé vnoučky do divadla. Koukala jsem jako blázen, že za celou dobu jsem neslyšela ani jeden rušivý element dítěte.
Ať mi ještě někdy někdo zkusí říct, že v Praze jsou nejlepší soubory - ne a ne a ještě jednou ne. Dílo nemělo hluché místo, na jevišti mezi množstvím představitelů (viz příloha obsazení) se nenašel žádný slabší jedinec. Všichni zpívali, hráli a tančili naprosto dokonale.
Komické vsuvky jedenácti bratrů byly úžasné - každý z nich vykresloval jiné charakterové vlastnosti, ale jedno měli společné - nelibost v jejich nejmladším, nejoblíbenějším bratru Josefovi. Jejich taneční kreace a vyjádření jejich postavy tělem byly pro diváka bezchybné. Můj jediný problém byl asi v tom, že tím, že jich bylo hodně (a to nám jeden bratr chyběl - asi měl chřipku :D ), byli vždy rozmístění po celém jevišti a já měla problém všechno stíhat, když jsem se zaměřila na jednoho, utekly mi kreace druhého :D.
Určitě bych vypíchla výkon vypravěčky díla, netušila jsem, že v Ostravském souboru máme tak výborné a talentované lidi jako bezpochyby Lenka Háčková je. Zpívala nádherně.
Hlavní hrdina Josef v podání Romana Haroka jí byl velmi dobrým partnerem. K popisu tohoto umělce mě napadá asi to, že to byl takový happy face. Pořád se usmíval a ten jeho úsměv byl hrozně nakažlivý.
Drobný zádrhel pro mě přišels začátku druhé poloviny, kdy se na scéně objevily roztleskávačky, které mě osobně víc připomínaly Marťanky, než starověké Egypťanky a následně se objevil Faraon - dvojník Elvise, padla mi sáňka a asi 2 minuty jsem si říkala, jestli už to není trochu moc.
Nakonec jsem vstřebala i to, začala se smát, řekla si, jestli se Elvis v hrobě směje nebo obrací zády a užila si zbytek celého představení, které bylo opravdu pestrobarevné, nejenom pláštěm samotným, ale všemi kulisami a hereckými výkony.
Takže pokud máte rádi komedie plné humoru a dobré hudby neváhejte a na toto představení určitě zajděte. Stojí to určitě za to. A upřímně si myslím, že toto představení dokonale ukazuje, že za kvalitním dílem nemusíme jezdit do matičky Prahy. Že i tady u nás v Ostravě je perfektní soubor, velmi kvalitních herců, zpěváků a tanečníků ;).

Video na youtube:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moony Moony | Web | 15. března 2015 v 17:26 | Reagovat

Tak když opět nikdo tak alespoň já ;)

Po přečtení článku a shlédnutí toho kousíčku na youtube jsem si řekla, že bych to chtěla vidět. V Ostravě v divadle jsem byla jednou před mnoha lety, když jsem byla malá tak teď nemám tušení, jak kvalitní je soubor teď, ale po přečtení recenze, tvém vyprávění na chatu si jsem jistá, že je super :) a Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť musí být dokonalé dílo, které muselo stát za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama