Dagmar Dasha Sobková

1. prosince 2015 v 14:32 | Moony |  Ti, co nás zaujali
Tak začínáme i s rubrikou Ti, co nás zaujali :) první na (opravdu hodně dlouhém) seznamu je Dasha :)


DASHA
Zpěvačka Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, se narodila 27.6.1981. Se svými rodiči a 5 sourozenci bydlela ve Štípě nedaleko Zlína.
Původně nechtěla být zpěvačkou, ale její tatínek, který je muzikant, ji od malička vedl k hudbě. Dasha chtěla studovat jazyky, úspěšně složila zkoušky na střední hotelovou školu v Rakousku, ale na poslední chvíli zkusila příjímací zkoušky na pražskou konzervatoř, kterou nakonec vystudovala.
Jako vokálistka spolupracovala s Karlem Gottem nebo s Helenou Vondráčkovou. Patří mezi nejobsazovanejší muzikálové zpěvačky a herečky. Hrála v muzikálech Galileo (2003, Mia), Hamlet (2005, Ofélie), Golem (2006, Rebeka), Angelika (2007, Angelika), Carmen (2008, Katarina, Carmen),Mona Lisa (2009, Mona Lisa), Jesus Christ Superstar (2010, Máří Magdaléna), Vražda za oponou (2011, Geogria Hendricks) nebo Aida (2012, Aida).
Také působí jako sólistka s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk. Získala cenu Thálie v roce 2010 a to za roli Máří Magdalény v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Moony - Dashu jsem poprvé zaregistrovala v muzikálu Carmen, kde hrála nevinnou Katarínu. Zaujala mě svých hlasem, který má suprový. A ráda si poslechnu její písničky a zkouknu její muzikálové role :)

Tessa - No, tak to je velmi dobrá otázka, kdy já viděla poprvé Dashu. Něco mi říká, že to by Hamlet, ale jistá si tím nejsem. Je to už dávno a prostě mám hlas té holky ráda. A krom toho na mě působí hrozně mile. Ráda si ji poslechnu nejen v muzikále, ale třeba i v sobotu večer, když zapnu Stardance.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama