Zápisky z Prahy IV. a V.

9. listopadu 2016 v 19:20 | Moony |  Zápisky ;)
Ze zvědavosti jsem najela na blog a celkem jsem se zděsila. Poslední článek v lednu? Jak to, že jsme nic nepřidávaly? Nejspíš naše múzy měly dovolenou a přiznávám, že i stále cítím, že moje múza stále tráví čas nejspíš někde v teple. Proč mě ale donutilo zapnout blog a rozhodnout se něco sepsat? To, že jsem se nedávno vrátila z Prahy, kde jsem viděla tři představení a chci se podělit se zážitky. Než se ale dostanu k zápiskům z této Prahy, musím zapojit mozkové závity a sepsat kratičké zprávy k cestám do Prahy z října 2015 a z března 2016.


ŘÍJEN 2015 - muzikál Mauglí a muzikál Addams Family

Už je to přes rok, kdy jsme se s mou mamkou vydaly do matičky Prahy na výlet za kulturou. Výběr jsem dostala do ruky já a tak jsem celkem dlouho přemýšlela, co mamce ukázat. Volba padla na Mauglího (pro mě druhá zkušenost) a Addams Family.
Upřímně se přiznám, že si toho už moc nepamatuju. Během toho roku se stalo moc věcí, dobrých i špatných, ale tak snad vám budou stačit mini zápisky.
Do Prahy jsme tehdy dorazily v sobotu dopoledne, ubytovaly se jako obvykle v hostelu AZ a večer jsme vyrazili směr Hudební divadlo Karlín. Muzikál Addams Family mě od začátku zaujal a od prvních známých tónů vtáhl do děje. Měli jsme celkem štěstí na obsazení. Jako Morticii jsme měli Lucku Bílou. Já osobně mám Lucku ráda, má super hlas, zpívá krásně, holt zasloužená královna české hudební scény. Jako Morticia byla naprosto skvělá. Stejně jako Carmen, je pro ni role Morticie šitá na tělo. Černé nehty, rudá rtěnka, šatičky a vášnivý tanec s Gomézem. Dalším človíčkem, který mě nadchnul a rozhodně jsem netušila, že máme na naší muzikálové scéně tak úžasného zpěváka, je Tomáš Löbl. Toma jsem viděla poprvé, ale jsem ráda, že jsem na něho trefila a poznala dalšího super zpěváka a herce. Martin Sobotka jako strýček Fester byl vynikající, mlaďoučký Josef Fečo jako Pugsley byl fantastický. Jako obvykle jsem se nejvíce těšila na taneční company a samozřejmě, že byli všichni dokonalí. Po zbytek večera se mi mamka posmívala, že jsem jak malé dítě, které našlo pod stromečkem vysněnou hračku. Jako kolika z vás se podařilo náhodně "zakopnout" o oblíbeného, v mém případě, tanečníka a vyfotit se s ním. Mně se to povedlo, mám z toho radost ještě teď a je mi celkem jedno, že jsme skákala skoro dva metry do vzduchu.

Nedělní večer patřil muzikálu Mauglí. Já jsem byla na Mauglím podruhé. Pokud neznáte Zápisky z Mauglího, přečtěte si ZDE! Nebudu tady podruhé vynášet Mauglího do nebes. Byla jsem nadšená stejně jako poprvé a možná i proto, že už jsem tohle dílko viděla, víc jsem si užila detaily. Na obsazení jsme měly štěstí a já poznala další pro mě nové zpěváky, herce a tanečníky.

Fotky:
Obsazení Addams FamilyObsazení MauglíhoProgramy:Videa:
Trailer k muzikálu Addams FamilyMuzikál Mauglí - ukázkaBŘEZEN 2016 - muzikál Pomáda a Carmen

Další výlet s mou milovanou maminkou do Prahy. Opět za kulturou, opět do divadla, opět na dva muzikály. Termín téhle cesty trefil na Velikonoce a já se těšila na rozkvetlou Prahu. A ono nic. Jediný den nám svítilo sluníčko a našly jsme jednu rozkvetlou třešni. Ale co i tak bylo skvěle. Mezi víkendový program patřila i návštěva muzeum Grévin. Mamku voskové figuríny nadchly. Udělaly jsme si pár fotek, já si koupila plyšáčka (bratříčka Peťovi Vaškovi Grévin von Prague) a teď se mi u klíčů houpe malý Vašek Jindra Grévin von Prague.
Sobotní večer patřil energetické bombě, muzikálu Pomáda v divadle Kalich. Od prvních tónů jsem měla problém udržet nohy v klidu, občas měla pocit, že vyskočím ze sedadla a vpálím mezi účinkující. Prostě jedna velká paráda. Obsazení jsme měly opravdu fantastické. Jako Dannyho jsme měly Honzu Kříže, který si opravdu své dvě Thálie zaslouží, je to famózní zpěvák a tanečník. Markétka Procházková jako Rizzo byla božská, Zbyněk Fric jako Vince Fontaine jedinečný a Tom Löbl jako Doody prostě perfektní. A jako poslední a jako obvykle s nejvíc superlativy - taneční company. Lidi, já vám řeknu jednu věc. Mít tolik energie jako company v Pomádě, udělám i to, co nechci. Ta neuvěřitelná masa energie by rozhýbala i mrtvolu. Prostě dokonalost.

V neděli, jelikož jsme večer odjížděly, sbalily si věci a nechaly tašky na hostelu na recepci. Měly jsme času habaděj, zašly si na oběd, a když bylo tak nádherně, vyrazily jsme do Karlína pěšky, kde nás čekal muzikál Carmen. Já osobně znám Carmen nazpaměť, ale i tak jsme si muzikál užila a obdivovala výkony všech performerů. Lucka Bílá jako Carmen dechberoucí, Peter Strenáčik jako José nezapomenutelný, Vašek Noid Bárta jako García naprosto skvělý a Lukáš Kumpricht jako Zuniga fantastický! Po muzikálu jsme se přesunuly na hostel, popadly věci a vyrazily na vlak. A nebyly bychom to my, abychom něco nevyvedly. Jelikož jsme se vracely v neděli velikonoční, naše cesta vedla do oblíbené hospody na Velikonoční zábavu. Spát jsem šla ve 4 a to je pak radost vstávat v 9 do práce :D

FOTKY:
Obsazení Pomády


Obsazení Carmen


Programy:


Vašek Jindra Grévin von Prague


VIDEA:

Muzikál Pomáda - ukázkaMuzikál Carmen - trailer 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Remi Remi | Web | 10. listopadu 2016 v 23:19 | Reagovat

Já na divadlo moc nejsem (chtělo by to někoho, kdo by mě hodně brutálně kulturně vzdělával, protože já jsem ztracený případ :D), ale tohle vypadá moc dobře. Moc se mi líbil ten thriler na Adamsovy! A ten plyšáček je hrozně sladkej... ;)

Jen mi dovolte otázečku na konec: Bylo by možné, že bych se někdy dočkala pokračování Nářku vlka? :) Nebo i něčeho jiného, moc ráda tu čtu. :-)

2 Moony Moony | Web | 12. listopadu 2016 v 23:22 | Reagovat

[1]: Já byla vlastně taky takový ztracený případ :) a stačilo najít Tessu a ta se chytila mého kulturního vzdělávání ;) jo trailer na Addamsovskou rodinu je skvělý, ale lepší je zažít je na živo ;)

No.. a k tvé otázečce na konec... nevím jak u Tessy, ale u mě to je s povídkama hodně velká doba temna.. nebudu slibovat, že se něco objeví, kecala bych nevím, co bude :D

3 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 28. prosince 2016 v 18:15 | Reagovat

tam to nenávidím

4 Moony Moony | Web | 28. prosince 2016 v 19:56 | Reagovat

[3]: a to co přesně? tvoje věta je hodně obecná teda...

5 Remi Remi | Web | 30. prosince 2016 v 18:38 | Reagovat

Přeju pěkné vánoční svátky a šťastný vstup do roku 2017. Doufám, že se tu v něm objevíte častěji! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama